ENplus

ENplus pirmoreiz tika ieviesta Vācijā 2010. gadā, un no tā brīža sertifikācija ir ļoti plaši attīstījusies visā Eiropā.
Sākot ar 2015. gada jūliju granulu ražotāji no Austrijas, Bosnijas un Hercegovinas, Beļģijas, Bulgārijas, Brazīlijas, Baltkrievijas, Kanādas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Melnkalnes, Malaizijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Slovēnijas, Slovākijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Nīderlandes, Ukrainas, Lielbritānijas un ASV saražo vairāk kā 6 miljonus tonnas ENplus sertificētu granulu 35 pasaules valstīs.

ENplus Rokasgrāmata satur detalizētu informāciju par sertificēšanas nosacījumiem. Pēdējā rokasgrāmatas versija (3.0) tika izdota un stājās spēkā 2015. gada 1. augustā.

Gan patērētāju, gan sertificēto uzņēmumu ērtībai mūsu mājaslapā ir pieejama informācija ne tikai par sertificētajiem uzņēmumiem Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs. Sertificēto uzņēmumu saraksti tiek regulāri atjaunoti atsaucoties uz jaunāko informāciju, kas pieejama starptautiskajā ENplus mājaslapā www.enplus-pellets.eu

ENplus – koksnes granulu etalons

Kā uzlabota biomasa, kam raksturīga augsta siltumietilpība, zemas ražošanas izmaksas un zems ražošanas procesā patērētās enerģijas daudzums, koksnes granulas ir videi draudzīgs kurināmais, kas sniedz CO2-neitrālu apkuri ar augstāko enerģijas efektivitāti.

Ar ENplus rokasgrāmatas 3.0 versiju kvalitātes prasības tiek balstītas uz starptautisko standartu – ISO 17225-2. Šis starptautiskais standarts aizstāj Eiropas standartu EN 14961-2. ENplus sertifikāts ne tikai atbilst ISO 17225-2 noteikumiem, bet pat uzstāda stingrākus kvalitātes kritērijus. Šī kvalitātes zīme pastāv par zemu emisiju daudzumu un bezproblēmu apkuri ar augstu enerģētisko vērtību.

Vairāk informācijas varat atrast sadaļā par ENplus

Pasākumi un aktualitātes:

Sākot ar 2016. gada Janvāri LATbio ir kļuvusi par ENplus Nacionālo Licencētāju Latvijā

Vairāk informācijas par jaunumiem meklēt šeit:


Svarīgākā informācija:

Rokasgrāmata latviešu valodā

Ražotāju sertifikācija
Tirgotāju sertifikācija
Pakalpojumu sniedzēju sertifikācija

***

Sertificētie uzņēmumi Latvijā

Uzņēmumu “Melnais saraksts”