1. ENplus sertifikācijas procesu vada vai nu Nacionālais Licencētājs, vai arī EPC gadījumā, ja Nacionālā Licencētāja nav. Latvijā no 2016. gada Janvāra Nacionālā Licencētāja funkcijas pildīs Latvijas Biomasas Asociācija LATbio. LATbio pārstāvju kontaktinformācija pieejama šeit.
  2. Tiek izvēlēta Sertificēšanas iestāde. LATbio drīzumā slēgs līgumu ar kādu no Sertificēšanas iestādēm, kas pildīs Nacionālās Sertificēšanas iestādes funkcijas. Šajā gadījumā uzņēmumam, kurš piesakās sertifikātam, nav pašam jāizvēlas Sertificēšanas iestāde. To noteikts LATbio.
  3. Ražotājiem un tirgotājiem, kuriem ir granulu iepakošanas stacija, ir jāizvēlas Inspekcijas iestāde, un jāparaksta inspekcijas līgums par ikgadējo produkcijas kontroli.
  4. Nepieciešams lejupielādēt un aizpildīt pieteikuma formu. Ir atsevišķas pieteikuma formas ražotājiem, tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, kā arī papildus aizpildāmas datu lapas par ražotnēm, transporta līdzekļiem, iepakošanas stacijām, glabāšanas iekārtām, attālajām granulu glabātuvēm, pakalpojumu sniedzējiem un saistītajām kompānijām. Veidlapas var aizpildīt elektroniski izmantojot Adobe Reader XI. Pieteikuma veidlapas sevī ietver Licences līgumu.
  5. Aizpildītās elektroniskās formas ir jāsūta uz e-pastu enplus@latbio.lv, kā arī 2 izdrukātas un parakstītas kopijas jānogādā ar pastu uz LATbio biroju (adresi skatīt šeit).
  6. Ražotājiem un tirgotājiem ar iepakošanas staciju Inspekcijas iestāde veiks sākotnējo apsekošanu.
  7. Ja uzņēmums ir izpildījis visas prasības un atbilst sertifikācijai, jūs saņemsiet rēķinu par licencēšanas nodevām esošajam gadam.
  8. Pēc rēķina apmaksas jūs saņemsiet sertifikācijas zīmi, sertifikātu un parakstītu Licences līgumu.